-9 C
Скопје

Tag : сладолед

Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте во него ова попладне: Совршен зимски сладолед од само една состојка

Слободен печат
Сладоледот не мора да биде забранет десерт поради кој често чувствуваме грижа на совест – постои здрава и подеднакво вкусна варијанта која лесно се подготвува...
Забава Магазин Магазин слајдер

Италијанците направија сладолед „лек за ковид-19“

Слободен печат
Додека бројни италијански трговци, угостители и слаткари имаат економски потешкотии поради намалениот обем на работа како последица на коронавирусот, сепак, оние кои продаваат сладолед не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат
Валканите алишта од турбулентиот брак повторно се изнесени пред судот во Лондон, на кој се разгледува тужбата на Џони Деп против британскиот таблоид „The Sun“,...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ви треба идеја за ова попладне? Капучино сладолед торта – Разладете се со стил! (ВИДЕО)

Слободен печат
За среќно семејство понекогаш е потребно да се засити и чувството за вкус, а ние имаме одлична идеја како вашите непца да уживаат ова попладне…...
Вести Економија

Загрижувачка ситуација за 74.000 вработени: Намалена потрошувачката на сладолед во Италија

Слободен печат
Италија, која е светски лидер во производство на сладолед, оваа година поради пандемијата на Ковид-19, забележа 23 отсто помала побарувачка и потрошувачка, во однос на...
Магазин Магазин слајдер Храна

Сезонско освежување: Сладолед од праски

Слободен печат
Состојки: 500 милилитри слатка павлака 500 грама праски 150 грама шеќер Подготовка: Пред да почнете со подготовката на сладоледот од праски, убаво измијте ги и...
Магазин Магазин слајдер Храна

Одлична идеја за ова попладне: Чоколаден домашен сладолед – Леден десерт кој брзо се подготвува, а ќе ги освои сите ваши сетила!

Слободен печат
Омилениот летен десерт, па уште и од чоколадо…. Дали можете да замислите нешто послатко во топлите денови? Потребни состојќи: – 5 белки – 10 супени...
Живот Магазин Магазин слајдер

Вака сега во Рим се продава сладолед: Сè е поинаку како пред ковид-19! (ФОТО)

Слободен печат
Италија се гордее со својата традиција на сладолед. Во нормални времиња, веднаш штом ќе затопли, луѓето се редат пред продавниците за сладолед. Денес тоа повеќе...
Забава Магазин

Зад сладоледот стои љубовна приказна, во минатото го јаделе само богатите, а Реган толку го сакал што прогласил месец на сладолед, и уште занимливости за сладоледот…

Слободен печат
Зад изумот сладолед во корнет стои една прекрасна љубовна приказна. Имено, сладоледот во корнет го измислила една девојка која продавала сладолед во Лузијана. Се случило...