• шверц

Градоначалник од Нигер фатен со 200 килограми кокаин

Градоначалник од африканската држава Нигер и неговиот возач се уапсени во пустината на северот на земјата со повеќе од 200 килограми кокаин во возилото, соопшти тамошната полиција, пишува Би-Би-Си. Двајца осомничени, чии имиња не се откриени, наводно транспортирале кокаин во Либија, откако бил прошверцуван во земјата од Мали. Тамошната агенција за контрола на дрога соопшти …

Градоначалник од Нигер фатен со 200 килограми кокаин Read More »