15 C
Скопје

Tag : шоубизнис

Магазин Магазин слајдер Сцена

„Little Mix“ стана најуспешна група во историјата на Велика Британија: Дали светот ги доби новите „Spice girls“?

Слободен Печат
„Little Mix“ официјално се најуспешната група во музичката историја на Велика Британија, откако нивниот последен сингл за многу кратко време се најде на врвот на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Никол Шерцингер ги демантира гласините за бременоста на ефикасен начин

Слободен Печат
Пејачката Никол Шерцингер (42) е веќе една година во среќна врска со поранешниот актер Том Еванс (35), двојката во последните неколку месеци често споделуваше заеднички...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Софија Вергара во реклама за долна облека пред 20 години

Слободен Печат
Софија Вергара на социјалните мрежи постојано споделува фотографии од почетоците на нејзината кариера. Многумина од нејзините обожаватели и следбеници тврдат дека Софија денес изгледа подобро...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејачката Ели Брук ја шокираше јавноста: Сè уште сум девица

Слободен Печат
Пејачката Ели Брук, која беше дел од женскиот бенд „Fifth Harmony“ во своите мемоари открила дека сè уште е девица и дека има намера да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кајли Џенер на својата двегодишна ќерка Сторми ѝ подари ранец вреден 12.000 американски долари!

Слободен Печат
Милионерката Кајли Џенер ја воспитува својата двегодишна ќерка на многу необичен начин. Ѕвездата од семејството Кардашијан, Кајли Џенер (23) се пофали со новата етапа во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сопругата на Џон Леџенд ја загрижи јавноста: Криси Тајген заврши во болница поради компликации во бременоста

Слободен Печат
Поранешниот модел Криси Тајген е во текот на својата трета бременост. Овој пат Криси нема најдобро искуство со блажената состојба. Откако неодамна сподели во јавноста...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган Маркл се појави на шоуто „America’s Got Talent“ и расплака еден од натпреварувачите

Слободен Печат
Меган ги изненади учесниците и гледачите на финалето на шоуто „America’s got talent“, а особено учесникот Арчи Вилијамс кој се натпреварува како пејач. Таа реши...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Селена Гомез ја покажа лузната по операцијата (ФОТО)

Слободен Печат
Селена Гомез ја покажа лузната на внатрешниот дел на бутот, која ѝ останала по трансплантацијата на бубрег пред три години. 28-годишната поп-ѕвезда добила бубрег од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цел живот сонувала да стане актерка: Кетрин Зита-Џонс денес го слави својот 51 роденден

Слободен Печат
Како што поминуваа годините, така Кетрин Зита-Џонс имаше сѐ поуспешна кариера. Освојуваше најпрестижни награди но и постојано се китеше со одлични критики од филмските експерти....
Магазин Магазин слајдер Сцена

По ужасните обвинувања на соработниците, Елен Деџенерис се врати на работа: Знам дека имам привилегирана позиција и моќ

Слободен Печат
Една од најпопуларните ТВ водителки во светот, Елен Деџенерис која во изминатите неколку месеци беше обвинета за малтретирање и вознемирување на работно место, се врати...