18 C
Скопје

Tag : ревија

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Деми Мур повторно непрепознатлива, а обожавателите веднаш реагираа: „Штета, беше убава жена“

Слободен печат
Американската актерка Деми Мур (58) објави нова фотографија на својот инстаграм – профил, на која ги „испеглала“ сите брчки на лицето, па повторно следеа „лавина“...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерката на Кејт Мојс за прв пат зачекори на модната писта: Иста како мајка ѝ!

Слободен Печат
На свои 18 години, Лила Грејс дебитираше на модната писта облечена во креациите на италијанската модна куќа „Миу Миу“. На иста возраст и нејзината славна...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатата Ирина Шајк објави жешко видео од ревијата на Ријана: Манекенката го покажа и задникот и градите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Супермоделот и манекенката со руско потекло, Ирина Шајк (34) објави нова видео снимка на својата социјална мрежа Инстаграм. Односно стануа збор за ревија на новата...
Културен печат

Филмска ревија: Германски филмови под отворено небо

Тони Димков
Новото издание на веќе традиционалната ревија „Недела на новиот германски филм“ оваа година се одвива со мото „Под отворено небо“. Современи германски филмови можеа да...
Културен печат

ЗЛАТНА РАМКА: Годишна ревија на македонски филмови

Тони Димков
Второто издание на ревијата на македонски филмови „Златна рамка“ со мото „Во наш филм“ ќе се одржи од 14 до 16 февруари во МКЦ. Домашната...
Жена Магазин

КОМЕНТАР. Божествената женственост на „Мали жени“ и ревијата на „Диор“

Јасмина Кантарџиева Димков
Се сеќавате ли на феминистичката ревија на Карл Лагерфелд за модната марка „Шанел“ за сезоната пролет/лето 2015 година? На маичките со порака „Сите треба да...
Забава Магазин

Моника Белучи со „вау“ нов имиџ

Слободен печат
На модната ревија на Александер Ваутиер во Париз, атрактивната италијанска глумица Моника Белучи блесна со нов имиџ – модерна куса фризура. Всушност, овој тип на...
Еспресо Шоу биз

Ќерката на Мадона во модна оргија во Мајами, а покажа и влакнести пазуви (ВИДЕО)

Слободен печат
Ќерката на Мадона, Лурд Леона (23) беше една од учесничките на екстравагантната модна ревија на една позната марка од Мајами, која на крајот се претвори...
Еспресо Шоу биз

„Плачев во хотел, не можев да се смирам“: Карлеуша за манекенското деби на ќерката (ФОТО)

Слободен печат
Атина Тошиќ, ќерката на пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Душко Тошиќ го имаше своето деби во улога на манекенка и на модната писта прошета како...
Еспресо Мода

Скопје како Милано! Модна недела по светски терк (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Тошева ја претстави новата зимска колекција „РЕМ“, преку која ги истражува ликовното творештво и надреализмот како појдовна инспирација. Креациите се изработени од еколошки материјали како...