16 C
Скопје

Tag : Реакции

Вести Здравје

Исповед на човек кој примил кинеска вакцина и страдал од мистериозни симптоми 4 недели: Сепак, на крајот има само една порака

Слободен печат
„Дали имате настинка? Дали ве боли грлото? Јас одговарам дека сум здрав и подготвен. Вакцината ми ја дава сестрата во левата рака, истата во која...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Не стивнуваат реакциите: Немаат ништо против е-учебници, ама не се ни за!

Михаило Донев
Јавноста се подели околу предлогот на Министерството за образование и наука (МОН) од есен четвртоодделенците, со кои треба да почне реформата во образованието, наместо печатени...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Продолжуваат реакциите против е-учебници: Го губиме детскиот дух, смислата за живот и здравјето кај учениците

Михаило Донев
Министерката за образование и наука Мила Царовска и вчера зборуваше за воведувањето на електронските учебници, истакнувајќи дека од септември оваа реформа најпрво ќе започне да...
Вести Македонија Слајдер

Не стивнуваат реакциите за пописот, политичарите остануваат на своите ставови

Слободен печат
И по објавата на методологијата за пописот од страна на Државниот завод за статистика во петокот, не стивнуваат реакциите за неговото спроведување. Од Владата најавуваат...
Вести Свет Слајдер

Коментар на Лавров на реакциите за апсењето на Навални: Целта на изјавите од Запад е пренасочување на вниманието од сопствената криза

Слободен печат
Целта на изјавите од Запад за притворањето на блогерот Алексеј Навални е да пренасочи внимание во која се наоѓа либералниот модел на развој, изјави шефот...
Вести Свет

Реакции од европски држави и САД за апсењето на Навални

Слободен печат
Апсењето на Алексеј Навални по неговото пристигнување во Москва е неприфатливо, рече претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, повикувајќи на итно ослободување на опозиционерот. Дипломатот...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Експертската јавност и натаму поделена, не стивнуваат реакциите за понудениот концепт за основно образование

Михаило Донев
Изминативе денови сме сведоци на бројни реакции во врска со новиот концепт и реформите во образованието кои ги најави министерката за образование и наука Мила...
Вести Свет Слајдер

САД: Шест сериозни алергиски реакции од над 250 илјади вакцинирани, односно 0,0024 проценти

Слободен печат
Американските здравствени власти соопштија дека има шест случаи на сериозни алергиски реакции меѓу повеќе од 250.000 луѓе вакцинирани против коронавирус. Центарот за контрола и превенција...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Предизвика лавина реакции и расплака многумина – Северина им ги посвети своите познати стихови на жртвите од Вуковар

Слободен печат
Пејачката Северина Којиќ на својот Инстаграм профил го одбележа Денот на сеќавањето на жртвите во Вуковар. Денот на сеќавање на жртвите во Вуковар оваа година...
Вести Свет

Реакции во францускиот печат за извештајот на ЕК: Проширување на ЕУ – наскоро 29

Слободен печат
Најновиот извештај на Европската комисија (ЕК) што беше претставен вчера во Брисел, не најде на големо ехо во денешниот француски печат, но, сепак, има неколку...