Tag : пушка

Хроника

Приведен гостиварец за поседување оружје без документи

Слободен печат
На 22.08.2020 околу 20.50 часот во близина на место викано „Маздрачка каптажа“ полициски службеници затекнале патничко возило „уаз“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од З.И.(40)...
Хроника

Прилепчанец со воздушна пушка погодил во глава свој сограѓанин

Слободен печат
Прилепската полиција поднесе кривична пријава против 23-годишник од овој град поради сомнение за сторено кривично дело тешка телесна повреда, информира МВР. Како што информираат од...
Хроника

Прилепчанец пукал во куче скитник, но го погодил својот братучед

Слободен печат
Во Полициска станица Прилеп вчера попладне било пријавено дека прилепчанец со пушка пукал во куче скитник, но место кучето го погодил својот братучед, кој е...
Хроника

Штип: Со воздушна пушка пукал кон малолетник, полицијата го испитува случајот

Слободен печат
Во СВР Штип стигнала пријава за инцидент кој се случил синоќа околу 1 часот и 55 минути по полноќ а во кој непознато лице пукало...
Вести Македонија

Поранешен македонски амбасадор се заканувал со автоматска пушка

Горан Наумовски
Поранешниот македонски амбасадор во Љубљана Тони Димитровски вчера околу 15.30 часот кон соседот С.А. вперил автоматска пушка која ја репетирал, дознава „Слободен печат“. Инцидентот се...
Вести Регион

ЖЕНА ОД БОСНА ГИ ИЗНЕНАДИ ГРАНИЧАРИТЕ: Вооружена до заби се обидела да излезе од државата

Слободен печат
Припадниците на граничната полиција од Биелина пронајдоа автоматска пупшта М-70 и два шаржери, за време на една гранична контрола на автомобил со италијански регистарски ознаки...
Хроника

УЖАС: Тетовец застрелал куче со ловџиска пушка

Слободен печат
Во тетовската полиција вчера било пријавено дека 69 годишник од Долно Седларце со пушка застрелал бездомно куче во селото Долно Седларце. Тој подоцна бил повикан...
Хроника

Скопјанец под истрага, го фатиле со оружје и марихуана

Слободен печат
Скопското обвинителство донесе наредба за истражна постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело – недозволено изработување, држење и тргување со...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ШТО МУ ЗГРЕШИ МЛАДАТА АКТИВИСТКА? Се закануваше дека ќе ја застрела Грета Тунберг, па го суспендираа од работа

Слободен печат
Професорот Мет Баиш во средното училиште Волтер Вест во сојузната американска држава Ајова е суспендиран од работното место поради несоодветен коментар на Фејсбук. Откако локален...
Вести Македонија

НЕСЕКОЈДНЕВЕН НАСТАН: Војници ќе го окупираат ТЦ „Бисер“

Слободен печат
Припадници од баталјонот за почести од Армијата на Македонија и припадници од почесната чета на Вооружените сили на Република Хрватска денеска ќе имаат заеднички настап...