Tag : превентивни мерки

Вести Регион

Грција ги затвора судовите, кината, театрите, ноќните клубови, фитнес центри, како и детските игралишта со лулашки

Слободен печат
Во Грција потврдени се вкупно 117 позитивни случаи на коронавирусот, од кои 34 се хоспитализирани, а две лица, мајка и дете во Солун кои беа...
Вести Македонија

Нема простор за паника од коронавирусот, надлежните преземаат превентивни мерки

Слободен печат
Превентивни мерки против корона вирусот кој предизвика глобална загриженост, од денеска ќе се спроведуваат на Меѓународниот аеродром Скопје. Со термална камера ќе се скенираат патниците...
Вести Регион

Србија има реагенси кои го откриваат новиот коронавирус

Слободен Печат
Српскиот министер за здравство Златибор Лончар изјави денеска дека нема причина за паника по појавата на новиот коронавирус во Кина и оти се преземени сите...