Tag : поубави

Еспресо Шоу биз

Саша и Душко на море: Кој има поубави купаќи?

Слободен печат
Директорот на „Гранд“ продукција Саша Поповиќ овие денови со семејството престојува во Опатија, како и секое лето, каде ги полни батериите пред новата сезона од...
Еспресо Храна

Чупавци какви се уште не сте пробале: Со овој додаток се уште поубави! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Направете го омилениот колач на овој начин, нема да згрешите… Состојки: – 4 шолји брашно – 4 јајца – 2 шолји шеќер – 2 шолји...
Еспресо Жена Магазин Храна

Ледени кифлички: Колку подолго стојат, толку се поубави и помеки! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Вкусот на овие кифлички неодоливо потсетува на ванилици… Состојки: 250 грама маст, 4 лажици шеќер, 1 јајце, 150 грама топло млеко, 1 кесичка сув квасец,...