Tag : Портрет

Останатo Спорт

Ѓоковиќ доби неверојатен портрет на терен во Белград и им се обрати на колегите за УС Опен

Слободен печат
На теренот на тенискиот клуб Ѓукиќ во Белград, архитектот со македонско потекло Андреј Јосифовски направи досега невиден портрет на Новак Ѓоковиќ. Јософовски го исцрта ликот...
Вести Култура Слајдер

Голем чин на културолошка интеграција – Портрет на Блаже Конески во грчкото списание „Карта“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Грчкото месечно електронско списание за литература „Карта“ објави феноменален портрет на Блаже Конески насловен „Житија на Блаже Конески“. Портретот е проследен со преводи на шест...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Силвестер Сталоне во карантин обожава да се занимава со сликарство: Погледнете го неговиот портрет од Роки! (ВИДЕО)

Слободен печат
Силвестер Сталоне, ѕвездата на култните филмови „Рамбо“ и „Роки“ , во слободно време се занимава со сликарство. Актерот на својот Инстаграм профил објави краткометражно видео...
Вести Македонија

Македонка изработи портрет на Венко Филипче од коса (ФОТО)

Светлана Гроздановска на својот Фејсбук профил објави неколку фотографии кои наскоро станаа многу споделувани. Таа му направила портрет на министерот за здравство Венко Филипче од...
Забава Магазин

Со 250.000 шрафови го отсликал Ататурк, Албанeц влезе во Гинис (ВИДЕО)

Слободен печат
Уметникот на мозаици, Саимир Страти го постави 11-тиот рекорд во Гинисовата книга на рекорди. На петнаесет метри квадрат покриени со 250.000 шрафови со различни бои...
Вести Ви Препорачуваме Свет

БИЛ КЛИНТОН ВО СИН ФУСТАН И ЦРВЕНИ ПОТПЕТИЦИ: Бизарен портрет во домот на ПЕДОФИЛОТ (ФОТО)

Слободен печат
Џефри Епстајн, милијардерот обвинет за педофилија кој неодамна се самоуби, во својата вила на Менхетн имал бизарен портрет од Бил Клинтон. На оваа слика, Клинтон...
Вести Култура

„Портрет на градот” – изложба на фотографии на Денис Јагџи

Слободен печат
Архитектурата на градот Скопје поминувала низ многу периоди на својот развој. Поради сите овие промени што градот ги претрпувал, ги претрпува и ќе ги претрпува...
Забава Магазин

ИЗГЛЕДА КАКО СОВРШЕНО УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Портретот кој крие неверојатна тајна! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кога ќе ја погледнете фронтално, оваа слика изгледа како еден сосема обичен портрет. Но кога ќе му се приближите и погледнете од страна, тогаш ќе...
Еспресо Шоу биз

Каролина Гочева блесна на јубилејната насловна страница на „ПОРТРЕТ Магазин“

Слободен печат
Нашата најпозната пејачка, Каролина Гочева, ја краси јубилејната 40. априлска насловна страница на ПОРТРЕТ Магазин. Ги издвојуваме ова спроведено интервју и фотосесијата како едни од...