Tag : поранешна

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Трагичниот крај на една од најубавите југословенски глумици: Животот го заврши во соба во која од мебел имало само еден валкан душек (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Соња со глума започнала да се занимава уште на 16 години, а во текот на завидната кариера снимила неколку филмови кои ја обележаа југословенската кинематографија....
Вести Ви Препорачуваме Регион

Во земјите од поранешна Југославија помалку починати од коронавирус наспроти земјите од богатиот Запад (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Хрватски „РТЛ“, анализира дека земјите од поранешна Југославија многу поуспешно се справиле со корона вирусот од земјите во Европа. Истражувањето на телевизијата покажува дека бројот...
Еспресо Шоу биз

СЕ РАЗГОЛЕ поранешната тетовска невеста (ФОТО)

Слободен печат
Поранешната сопруга на репрезентативецот на Швајцарија, Блерим Џемаили, кој потекнува од Тетово, повторно го привлече вниманието на „жолтиот печат“.   View this post on Instagram...