-1 C
Скопје

Tag : пијалак

Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Не е добро само за пиење: За што сè може да ви помогне кафето?

Слободен печат
Меленото кафе или талогот од турското кафе може да имаат повеќе козметички намени...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Рајан Рејнолдс го продава својот пијалак џин за 610 милиони долари

Слободен печат
Во време на корона-пандемијата, кога филмовите сѐ повеќе се префрлаат од киносалите на стрим-платформите, а снимањата сѐ уште се во застој, и познатите ѕвезди бараат...
Жена Магазин

Најдобриот афродизијак? Црвеното вино

Слободен печат
Кај жените, црвеното вино го зголемува протокот на крвта до ерогените зони што пак, доведува до зголемување на сексуалната желба. Кај мажите, црвеното вино не...
Еспресо Храна

Направете совршен салеп со цимет – совршен сојузник против кашлицата

Слободен печат
Порано салепот го наоѓавме и во чиста форма. Денес пак, сè почесто го наоѓаме во други варијанти и добиен од други билки, но ако веќе...
Здравје Магазин

ЗДРАВО И ХРАНЛИВО: Смути од ананас кое помага во слабеењето (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Смутитио од ананас има малку калории, богато е со хранливи состојки и ќе ви обезбеди енергија за убав почеток на денот....
Еспресо Храна

НЕМА СЛУЧАЈНОСТИ: Пазете се од оние кои обожаваат џин-тоник

Слободен печат
Кининот се користел во 19-от век како лек против маларија, а тинктурата имала вкус кој е речиси идентичен на популарниот пијалак....
Здравје Магазин

ИСПИЈТЕ ГО НАУТРО овој пијалак, за да го исфрлите цревниот талог кој ви создава проблеми

Слободен печат
Доколку имате каков било здравствен проблем, задолжително разговарајте со лекар пред да го подготвите овој пијалак....