пекол Archives - Слободен печат

Tag : пекол

Колумни

Посебно место во пеколот

Денко Малески
Некогаш зборовите што ќе ги изговорат политичарите на една земја обврзуваат. Пред некоја година, во момент на непромисленост, Дејвид Камерон, тогашниот британски премиер, ќе рече дека...
Вести Македонија

Топло време со умерена локална облачност

Слободен печат
Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Само во западните делови попладне ќе има услови за локална појава на...
Вести Планета

ОВДЕ ОДЕЊЕТО НА РАБОТА Е ПЕКОЛ: Во град со 13 милиони луѓе, возењето е вистинска авантура (ВИДЕО)

Слободен печат
Во Киншаса, главниот град на Демократската република Конго, каде живеат 13 милиони луѓе, возењето до работа е борба со загушените патишта полни со дупки, стари...