Tag : овес

Забава Магазин

Зошто овесот се смета за суперхрана?

Слободен печат
Овесот претставува одличен извор на влакна (особено бета-глукан), како и витамини (особено од Б-групата), минерали (манган, железо, цинк, селен и фосфор) и антиоксиданти. View this...
Здравје Магазин

Како до рамен стомак без вежбање

Јасмина Кантарџиева Димков
Ако не сакате диети и интензивна физичка активност, ќе ви помогнат и малите промени кои ќе ги воведете во исхраната. Ви откриваме пет видови на...
Еспресо Храна

Нискокалорични бомбички со индиски ореви и морков (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Одличен рецепт за нискокалоричен десерт, со прекрасен и лесен вкус....
Еспресо Храна

СЕ ПРАВИ НАВЕЧЕР, СЕ ЈАДЕ НАУТРО: Неверојатен здрав појадок кој го топи салото

Слободен печат
Овој појадок е полн со витамини и минерали, кои освен што се добри за здравјето, го подобруваат и изгледот на косата, ноктите и кожата....
Еспресо Здравје

ЌЕ ВЕ КРЕНЕ НА НОЗЕ: Овој стар руски пијалак е вистински еликсир

Слободен печат
Добиената течност пијте ја во мали голтки секогаш кога ќе се сетите. Вака подготвениот пијалак дава енергија и им помага на уморните и болните побрзо...