Tag : одложување

Спорт Фудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Баражот Македонија – Косово повторно одложен

Слободен печат
УЕФА очекувано повторно ги одложи бараж натпреварите од Лигата на Нациите кои носат пласман на Европското првенство, а меѓу нив е дуелот помеѓу Македонија и...
Вести Економија

МБА: Поволностите на банките наменети само за осубјектите кои се во неможност да ги сервисираат обврските

Слободен печат
Одлагање на отплатата на кредитите до шест месеци, односно најдоцна до 30 септември е одлуката на банките членки на Македонската банкарска асоцијација донесена на 26-ти...
Останатo Спорт

Коронавирусот ги топи парите во спортот

Слободен печат
Спортот на глобално ниво бележи огромни финансиски загуби поради кризата предизвикана од коронавирусот.   Само одложувањето на Олимписките игри во Токио го стави организаторот во...
Останатo Спорт

Познат новиот датум на отворањето на Олимписките игри во Токио

Слободен печат
Олимписките игри во Токио кои минатата недела беа одложени за идната година, добија нов датум кога ќе се одржат, свеченото отворање ќе биде на 23....
Забава Магазин

Поради коронавирусот откажано и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат
Коронавирусот го откажа и доделување на театарските Тони награди, чија церемонија за доделување е одложена на неопределено време. Официјалната церемонија требаше да се одржи во...
Останатo Спорт

Олимписките игри не мора да се одржат во летните месеци

Слободен печат
Претседателот на ИОК, Томас Бах, наведе дека не е задолжително одложените Игри во Токио да се одржат на идното лето. – Имаме илјада прашања пред...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Донесена е права одлука, едвај ги чекам Игрите во 2021

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот вели дека е тажен поради одложувањето на Олимписките игри, но верува дека тоа е права одлука. Летните олимписки игри во Токио...
Останатo Спорт

Реакции по одложувањето на Олимписките игри во Токио

Слободен печат
По неколкунеделни шпекулации и критики поради тврдоглавоста, јапонскиот премиер Шинзо Абе и претседателот на ИОК, Томас Бах, денеска се договорија Олимписките игри да се одложат...
Останатo Спорт

ОФИЦИЈАЛНО: Одложени се Летните олимписки игри во Токио!

Слободен печат
Олимписките игри во Токио (32 по ред) дефинитивно се одложени, откако Меѓународниот олимписки комитет (МОК) го прифати предлогот на јапонскиот премиер Шинзо Абе да се...
Хроника

Кривичен суд: Барањата на одбраната за одложување на „Рекет” се начин за одолговлекување на постапката

Барањата на одбраната за одложување на случајот „Рекет” судот ги разбира единствено како начин за одолговлекување на постапката, имајќи во предвид дека се работи за...