• нови пазар

Нови Пазар ја напушти српската ракометна лига поради навреди на национална и верска основа

Управниот одбор на ракометниот клуб Нови Пазар донесе одлука за напуштање на српската АРКУС лига. Ваквата одлука е донесена поради инцидентот на неодамнешниот натпревар помеѓу Црвена звезда и Нови Пазар. Навивачите на Црвена звезда според информациите пееја навредливи песни и имаа непримерен транспарент на трибините. – За жал, ставаме точка. На долг рок, тоа е …

Нови Пазар ја напушти српската ракометна лига поради навреди на национална и верска основа Read More »