Tag : нови пазар

Вести Ви Препорачуваме Регион

Преполнет капацитетот на болницата во Нови Пазар: Дете прима инфузија на скалите од задниот влез (ФОТО)

Слободен печат
Ситуацијата со коронавирусот во Нови Пазар и Тутин е сѐ уште многу тешка. Министерот за туризам Расим Љајиќ утринава изјави дека од 2 јули до...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ со нова донација во борбата против коронавирусот

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот уплати денеска пет милиони динари на Општата болница во Нови Пазар како помош во борбата против коронавирус. Новак Ѓоковиќ, кој после...
Вести Регион Слајдер

Со свирежи и пцости дочекани Брнабиќ и Лончар во Нови Пазар, лекарите им завртеа грб (ВИДЕО)

Слободен печат
Здравствените работници од болницата во Нови Пазар во знак на протест ѝ завртеа грб на премиерката Ана Брнабиќ која заедно со министерот за здравство Златибор...
Вести Регион Слајдер

Нови жаришта на коронавирусот во Србија: Студентскиот дом во Белград, Нови Пазар и Тутин

МИА Агенција
Во последните 24 часа, едно лице почина во Србија како резултат на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство. Вкупниот број на жртви од почетокот на епидемијата...
Кошарка Спорт

АБА2: „Златни“ поени на Харис за важна победа на МЗТ!

Слободен печат
Во својот 10 натпревар сезонава во втората АБА лига составот на МЗТ Скопје со 89:97 (24:19, 22:27, 24:24, 19:17) успеа да го совлада ОКК Нови...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Една таблета екстази може да убие дете: Што се случува во организмот кај возрасните и децата кога ќе ја земат оваа дрога?

Слободен печат
Едно лице е осомничено дека во соседна Србија, во Нови Пазар на своите внуци, момче и девојче од 3 и 6 години им дал опојна...
Вести Регион

НЕВИДЕН УЖАС ВО НОВИ ПАЗАР: Чичко им дал на деца од три и шест години ЕКСТАЗИ! Децата итно префрлени во болница!

Слободен печат
Припадници на Министерството за внатрешни работи на полицијата во Нови Пазар, одделение за криминалистичка полиција, денес го уапсиле лицето Перица. Д. (32) од овој град...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Позната причината за самоубиството на Србинот во Турција: Со години земал терапија, а една работа никако не можел да преболи

Слободен печат
Самир Бато Тузинац (35) од Нови Пазар, Србија, загинал во петокот во Турција, кога за време на медениот месец скокнал од шести кат од хотелот...
Вести Регион

ГО РАЗБУДИЛ ТАТКО МУ, ПА ГО ИСКАСАПИЛ: Синот му пресуди на еден од најбогатите луѓе во Нови Пазар

Слободен печат
Дваесет и петгодишниот син е уапсен поради сомнение дека со нож го искасапил својот 60-годишен татко, Неџиб Качар, некогашниот најбогат човек во Нови Пазар, пренесува...