Tag : НЛО

Вести Свет

Пентагон објави три извештаи за средби меѓу американските воздухопловни сили и НЛО

Слободен печат
Пентагон објави три чувствителни извештаи за средби меѓу американските воздухопловни сили и наводни неидентификувани летачки објекти (НЛО), јавува денеска Си-Ен-Ен. Извештаите откриваат детали за инциденти...
Вести Магазин Свет Слајдер

„Боже, што е тоа?“: Пентагон официјално објави три снимки со НЛО (ВИДЕО)

Валентина Т
Пентагон во понеделникот објави три декласифицирани видеа на кои се гледа како пилотите на американската морнарица се соочуваат со нешта за кои се претпоставува дека...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Шокантна анализа на снимка од Марс: Според експертите тоа се подземни гаражи за НЛО, а ги има и на Земјата

Слободен печат
Ентузијастите уфолози ширум светот сметаат дека снимката од Марс на која се гледа дупка со пречник од 130 метри е недвосмислен доказ за интелигентниот живот...
Вести Свет

Американски воени ветерани тврдат: Забележавме НЛО, но непознати луѓе не натераа да ги избришеме снимките (ВИДЕО)

Слободен печат
Неколку офицери на американската морнарица кои забележале неидентификуван летечки објект (НЛО) во 2004 година, во инцидент чија снимка сепак е објавена во 2017 година, тврдат...
Вести Свет

МОРНАРИ ОД САД РАСКАЖУВААТ ЗА СРЕДБА СО НЛО ПРЕД 15 ГОДИНИ: Сите снимки моравме да ги предадеме на две лица (ВИДЕО)

Слободен печат
Неколку членови на американската морнарица, за американските медиуми, споделија свои приказни, во кои зборуваат за тоа дека пред 15 години биле сведоци на мистериозни летечки...
Вести Свет

СВЕТОТ ВО ШОК! Американската морнарица потврди: 3 снимки на НЛО кои ги направиле американските пилоти се АВТЕНТИЧНИ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Американската морнарица ја потврди автентичноста на видео снимките кои ги направиле нејзините пилоти, а кои се однесуваат на средбите со непознати летечки објекти (НЛО). Овие...
Вести Свет

Воено-морските сили на САД потврдија дека претходно објавените снимки со НЛО се автентични

Слободен печат
Видео снимките на кои американски воени летала пресретнуваат неидентификуван летечки објект се оригинални, изјавија од Воено-морската служба на САД за изданието „Популар Механикс”. Сепак, од...