Tag : наумоски

Вести Македонија

Наумоски: Само со дисциплина можеме да го надминеме предизвикот „учење во време на корона”

Слободен печат
Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски денеска ги посети дел од училиштата и градинките во Општината, при што истакна дека максимално се почитуваат здравствените протоколи,...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Ќе дава ли Општината субвенции за машини за сушење?

Анета Стојковска
Многубројни реакции, шеги и потсмешливи коментари беа упатени до првиот човек на Општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски, откако тој објави на својот фејсбук-профил дека со...
Вести Скопје

АНКЕТА: Ѓорчевци поддржуват „културно“ сушење алишта (ВИДЕО)

Михаило Донев
Жителите на Општина Ѓорче Петров вчера бурно реагираа на социјалните мрежи откако градоналачникот Александар Наумоски на својот Фејсбук профил објави дека се забранува сушење на...
MacedonianAlbanian