Tag : мирка федерер

Останатo Спорт

Федерер за врската со Мирка добивал љубовни совети од својот тренер

Слободен печат
Рожер Федерер веќе речиси 20 години има огромна поддршка зад себе од сопругата Мирка која и самата е поранешна тенисерка. Некои од деталите како тие...
Останатo Спорт

Федерер и Мирка донираа милион франци за борбата со коронавирусот

Слободен печат
Федерер моментно се опоравува по операцијата на коленото, но не седи со скрстени раце и одлучи да им помогне на тие кои им е најпотребна...
Останатo Спорт

Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци

Слободен печат
Во моментите кога се одлучуваше победникот, камерите освена на теренот често беа насочени и кон Мирка која на левата рака носеше еден милион евра. Станува...