Додека Ѓоковиќ ја брка 18. грен слем титула, Федерер одмора на јахта (ФОТО)

твитер

Денеска започна УС Опен на кој главен фаворит е Новак Ѓоковиќ, а грен слем турнирот во Њујорк ќе биде без Рожер Федерер.

Швајцарецот годинава имаше две операции на коленото поради што одлучи да ја заврши сезоната и слободното време максимално го користи. Додека Ѓоковиќ е во лов на 18. грен слем титула, Федерер заедно со сопругата Мирка и децата одмора на јахтата на милијардерот Бернар Арно.

Видео на денот