• масовни протести

ВИДЕО: Масовни протести во Брисел против ковид мерките

Илјадници луѓе се собраа денеска во центарот на Брисел за да протестираат против заострените мерки што белгиската влада ги воведе за да се спротивстави на големиот пораст на случаи на коронавирус, пренесува Брисел Тајмс. Многумина протестираа и против советите да се вакцинираат и евентуалното воведување на задолжителна вакцинација. Демонстрантите носеа огромен транспарент на кој пишуваше …

ВИДЕО: Масовни протести во Брисел против ковид мерките Read More »