20.8 C
Скопје

Tag : Марија Митева

Вести Скопје

Митева го обвини Шилегов: Град Скопје и Општина Центар имале решение за сечење на 3 дрва, а исекоа 10

Слободен печат
Приказната на Град Скопје дека дрворедот на улица „Орце Николов” е исечен согласно Закон е само уште една лага на Шилегов, изјави денес Марија Митева,...
Вести Македонија

ВИДЕО | Митева: Не ги укинувајте учебниците на сила, тоа ќе предизвика дискриминација на децата на најрана возраст

Слободен печат
Можеби оттука, токму пред министерството за образование и наука подобро ќе не слушне ценетата министерка која презентира игнорантски однос. Молкот од министерката Царовска продолжува, но...
Вести Македонија

Митева: Експериментите продолжуваат, Мила Царовска да одговори на прашањата за дигиталните учебници

Слободен печат
Експериментите во образованието продолжуваат, обвини денеска портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ Марија Митева, која ја повика министерката за образование Мила царовска да одговори на повеќе прашања поврзани...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО | Портпаролката Митева: Утрешната средба помеѓу Мицковски и Пендаровски е државнички потег

Портпаролката на ВМРО ДПМНЕ, Марија Митева денеска во Утрински брифинг рече дека утрешната средба помеѓу претседателот на државата Стево Пендароовски и претседателот на ВМРО –...
Вести Македонија

Марија Митева назначена за портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат
Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на последната седница ја назначи Марија Митева за портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, покрај актуелните Димче Арсовски и Наум Стоилковски. Марија Митева е...