Tag : Макфест

Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Од оперско пеење, до награда на „Макфест“: Интервју со Полина Тасева, новата ѕвезда на македонската музичка сцена! (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски
Без дилема на 35-то издание на музичкиот фестивал „Макфест“ кое се одржа пред неколку дена, наградата за најдобар дебитант заврши во вистински раце.  Младата пејачка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Македонската естрада е побогата за уште една млада пејачка: Слушнете како пее Лара Иванова! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Овој викенд под ведро небо се одржа 35. издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“, каде свое учество зеде младата пејачка Лара Иванова со темата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Марија од „Ај Кју“ не престанува да изненадува: Овојпат позира во проѕирен фустан без градник под него! (ФОТО)

Васко Спасоски
Марија од групата „Ај Кју“ имаше највпечатлив стајлинг на 35-то издание на фестивалот „Макфест“. Таму ја видовме во смела комбинација која одлично и прилегаше. И...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Македонската естрада доби ултра згодна пејачка: Погледнете го спотот на Полина Тасева! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Македонската музичка сцена и тоа како има потреба од нови имиња кои ќе ја освежат, но и разбудат естрадата. Едно такво име е ѝ младата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Можеби не освои награда на „Макфест“, но дефинитивно имаше најдобро деколте меѓу колешките! (ФОТО)

Васко Спасоски
Викендот во Штип се одржа 35-то издание на најреномираниот музички фестивал кај нас „Макфест“, на кој настапија доста нови, но и веќе афирмирани изведувачи. Меѓу...
Забава Магазин Магазин слајдер

Дебитантски настапи, изненадувања и победници: Многу емоции на јубилејното издание на „Макфест“ (ФОТО)

Михаило Донев
Синоќа заврши и втората макфестовска вечер со што се комплетираше јубилејното 35-то издание на најпознатиот штипски музички фестивал, а иако во време на пандемија, сепак...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Ѕирнете како беше во Штип: „Макфест 2020“ низ фотографии (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Васко Спасоски
Во петокот и саботата се одржа 35-то издание на најреномираниот музички фестивал во нашата земја, „Макфест“ во градот Штип. Победници на ова издание на „Макфест“...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Групата „Нокаут“ победник на 35. издание на „Макфест“

Слободен печат
На плоштадот „Слобода“ во Штип вечерва се одржа 35. издание на најголемиот македонски фестивал на забавна музика „Макфест“. На сцената пред публиката продефилираа 24 натпреварувачи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

На ревијалната вечер на „Макфест“ се потсетивме на најслушаните песни испеани на фестивалот изминативе 35 години (ФОТО)

Слободен печат
Синоќа во Штип се одржа 35. издание на најреномираниот музички фестивал во нашата земја, „Макфест“. Поради пандемијата на коронавирусот за првпат во неговата историја „Макфест“...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се одржа првата фестивалска вечер на „Макфест“ на отворено: Учесниците и публиката ги почитуваат мерките! (ФОТО)

Васко Спасоски
Вечерва во Штип се одржува 35. издание на најреномираниот музички фестивал во нашата земја, „Макфест“.  Оваа година за првпат во неговата историја фестивалот е пред...