12 C
Скопје

Tag : љубовница

Жена Магазин Магазин слајдер

Лола Монтез, фатална танчерка на која мажите не можеле да ѝ одолеат, ги вртела сите околу малото прсте, а имала и големи политички амбиции

Слободен Печат
Лола Монтез била првата жена фотографирана со цигара во устата. Таа била првата куртизана-актерка наречена Гранде Хоризонтале. Авангардна до срж. И многу повеќе од тоа:...
Магазин Магазин слајдер Ретро Сцена

ФОТО: Камила во бело, принцот Чарлс гледа директно во неа – Најтажната фотографија од венчавката на принцезата Дијана и Чарлс

Слободен печат
„Знаев дека таа е таму. Ја барав со погледот“, се присети во една прилика починатата „принцеза на срцата“ Дијана, која искрено проговори за овој непријатен...
Забава Магазин Магазин слајдер

Купувал накит за сопругата и љубовницата, а продавачката ги заменила подароците! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Продавачка во златарница неодамна објави сега вирално видео, во кое открива како „случајно“ разоткрила неверен сопруг, кој дошол да купи накит за сопругата и љубовницата....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Беше љубовница на Кристијано Роналдо, а сега е сопственичка на фудбалски клуб: Поранешната плејбој-зајачица ги почасти фановите! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Се пофали како успеа да го вовлече Кристијано Роналдо во кревет, а сега во фудбалот – отиде чекор подалеку. Поранешната зајачица на Плејбој, Даниела Чавез...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Поранешната љубовница на Хуан Карлос – 65 милиони долари беа великодушен подарок од кралот

Слободен печат
Љубовницата на поранешниот шпански крал Хуан Карлос, Корина Зу Саин-Витгенштајн откри во јавноста сè за нивниот однос и шокантните детали што следуваа откако нивната афера...
Жена Магазин Магазин слајдер

Најстрасната љубовница на славните жени, во нејзината прегратка биле најважните жени од 20.век, ги изневерија откривајќи ги во автобиографијата

Слободен печат
Откако култниот фотограф на холивудските ѕвезди, Сесил Битон, ја испратил во театар една ноќ, во 1930 година, напишал во својот дневник дека чувствувал презирни погледи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бев со оженети мажи, тоа е нормална работа – Фолкерката не се срами од минатото, вели дека се трудела да биде добра љубовница

Слободен печат
Пејачката шокираше многумина со изјавата дека била љубовница, но и тврдењето дека тоа за неа е сосема нормална работа. Имено, српската пејачка Злата Петровиќ јавно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Марија живееше со бремената љубовница на својот сопруг и не знаеше што и прават зад грбот, а потоа се случи невиден скандал

Слободен печат
Американската телевизиска новинарка Марија Шрајвер, освен успешната кариера, стана уште попозната и по бракот со познатиот актер Арнолд Шварценегер. Актерот и водителката заедно добија четири...
Спорт Фудбал

Жоргињо не е човек за пример: Ја измами сопругата, потоа и љубовницата, а со третата чека дете

Слободен печат
Фудбалерот на Челси и на италијанската репрезентација, Жоргињо има бурен љубовен живот. Жоргињо за само неколку месеци го уништи долгогодишниот брак, веднаш ја прекина врската...
Забава Магазин

Таа е една од најплатените љубовници на сите времиња: Има сè што ќе посака (ФОТО)

Слободен печат
Нема сомнение дека 21-годишната Јана Орфева е многу атрактивна девојка. Оваа украинска убавица живее прилично неконвенционален живот. View this post on Instagram A post shared...