• куп благоја георгиевски - буштур

Радуловиќ: Задоволството ги покрива сите нервози и стресови

МЗТ Скопје по десетти пат триумфира во кошаркарскиот Куп на Македонија кој од годинава го носи името на легендарниот Благоја Гергиевски – Буштур, а тренерот Дарко Радуловиќ дојде до својот прв трофеј. Стратегот на „металците“ не го криеше задоволството од победата и освоениот трофеј. – Задоволството ги покрива сите нервози и стресови од изминатите денови. …

Радуловиќ: Задоволството ги покрива сите нервози и стресови Read More »