4 C
Скопје

Tag : кучиња скитници

Вести Македонија

СВР Охрид: Пријави за два нападa од кучиња скитници врз граѓани во Кичевско

Слободен печат
Два напада на кучиња скитници врз граѓани се регистрирани во текот на вчерашниот ден во Кичевско, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. – Во...
Вести Скопје Слајдер

Се отвори Лајка, во 50 боксови треба да згрижи 1970 бездомни кучиња (ГАЛЕРИЈА)

Денеска се отвори стационарот за бездомни животни, Лајка. Капацитетот на објектот е околу сто кучиња. -Станува збор за објект со најдобри стандарди кои се препишуваат...
Хроника

Двајца скопјани нападнати од кучиња скитници

Жител на Ѓорче Петров и негов сограѓанин од Кисела Вода, вчера биле нападнати од кучиња скитници, извести полицијата. Вчера околу 11 часот во полициската станица...
Вести Свет

ТРАГЕДИЈА ВО ИНДИЈА: Кучиња скитници смртно искасале штотуку родено бебе

Слободен Печат
Кучиња скитници смртно искасале бебе кое се родило само три часа претходно во болница во Индија. Кучињата преку прозорец влегле во операциската сала, каде штотуку...
Вести Хроника

Двајца каснати од кучиња скитници

Скопската полиција извести дека две лица вчера биле каснати од кучиња скитници. Првиот инцидент се случил во скопската населба Капиштец. Околу 22 часот во полициската...
Хроника

Маж и жена нападнати од кучиња скитници

Жена од скопската населба Ѓорче Петров и маж од Аеродром се најновите жртви на кучиња скитници. Полицијата извести дека вчера во 10.15 часот во полициската...
Вести Хроника

Кучиња искасаа маж и жена

Маж и жена од Скопје биле нападнати од кучиња скитници вчера на улица. Првиот инцидент се случил во 8.20 часот. Во полициската станица во Центар,...
Вести Хроника

Две жени нападнати од кучиња скитници

Скопската полиција извести дека вчера две жени биле нападнати од кучиња скитници. Првиот инцидент во полиција бил пријавен во полициската станица Карпош. Дваесет и шестгодишната...
Вести Хроника

Двајца мажи нападнати од кучиња скитници

Двајца мажи вчера во Скопје биле нападнати од кучиња скитници. Според полицијата, вчера во 14.30 часот во полициската станица Центар, В.С.(53) од Скопје пријавил дека...
Хроника

Кучиња скитници нападнаа две жени

Две жени во скопската населба Ново Лисиче биле нападнати од кучиња скитници. Полицијата извести дека вчера во полициската станица Аеродром, М.Е.Г.(63) од Скопје пријавила дека...