• конференциска лига

Официјално: Македонскиот репрезентативец Радески потпиша за Шкупи

Шкупи продолжува со летните засилувања во пресрет на новата сезона, а денеска е промовира македонскиот репрезентативец Марјан Радески. Овој трансфер се реализира после високиот пораз од 0:3 во Скопје од Санта Клара во првиот натпревар од второто квалификациско коло во Конференциската лига, па сега играчите на Гоце Седлоски ќе имаат тешка задача да ја анулираат …

Официјално: Македонскиот репрезентативец Радески потпиша за Шкупи Read More »