• конференциска лига

ВИДЕО: Ел Каби побрз од пеналите, прв европски трофеј за Олимпијакос и грчкиот клупски фудбал

Фудбалерите на Олимпијакос дојдоа до пехарот во Конференциската лига, откако на стадионот во Атина ја совладаа Фиорентина со 1:0 (0:0, 0:0) по продолженијата во финалето во Атина. Голот со кој грчкиот клуб го освои првиот трофеј во европските клупски натпреварувања го постигна Ел-Каби во 116 минута. Инаку во текот на првото полувреме Италијанците успеаја да …

ВИДЕО: Ел Каби побрз од пеналите, прв европски трофеј за Олимпијакос и грчкиот клупски фудбал Read More »