Tag : концерти

Вести Култура Слајдер

Илиевски: На јутјуб каналот на филхармонија ги објавуваме сите наши концерти, уметноста постои заради публиката (ВИДЕО)

Слободен печат
Виктор Илиевски, директорот на Македонска филхармонија во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ потврди дека голем број концерти се одложени за јули и август. -Со голем...
Вести Македонија

СЕ ОДЛОЖУВААТ концертите на BOND, Жељко Бебек и Електрични Оргазам

Слободен печат
Со оглед на новонастанатата ситуација и мерките донесени од Владата коишто се поврзани со коронавирусот, од Аволон информираат дека мартовските концерти на BOND, Жељко Бебек...
Забава Магазин

Малума за бадијала пристигна во Грција: Му ги откажаа концертите во Солун и Атина!

Слободен печат
Поради новите мерки во Грција за превенција од коронавирусот и откажување на културни и уметнички настани со над 1.000 лица, концертите на колумбиската музичка ѕвезда...
Забава Магазин

Годините ја стигнуваат Мадона – Турнејата прекината неколку пати, а третманите за закрепнување се екстремни (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Светската турнеја на Мадона наречена „Madame X“ досега откажана е неколку пати на барање на нејзиниот доктор, а музичката дива е ставена на низа необични...
Вести Ви Препорачуваме Култура Магазин Семејство

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков
Здраво-живо уметничко Скопјенце. Во очекување на ноќта на Оскарите, ајде да се потсетиме зошто треба да им се восхитуваме на посветените уметници, воопшто, и секојдневно....
Еспресо Шоу биз

Не еден, туку два концерти на Масимо Савиќ во Скопје!

Слободен печат
По три години пауза, најквалитетниот пејач на Балканот, без конкуренција, Масимо Савиќ и еден од најомилените артисти на македонската публика, доаѓа во Скопје и тоа...
Еспресо Шоу биз

Дали е ова можно: Погледнете колку пари заработи Чола од шестте концерти во Белград (ФОТО)

Слободен печат
Здравко Чолиќ е рекордер кога станува збор за број на концерти закажани еден по друг. Популарниот Чола закажа шест концерти во „Штарк Арена“ во Белград...
Еспресо Шоу биз

Тажни фотографии од Бритни Спирс! Пејачката фатена како излегува од болница, а само да видите како е облечена! (ФОТО)

Слободен печат
Славната Бритни Спирс (38) веќе 12 години води борба со своето ментално здравје, а дека и понатаму не е се во ред покажуваат и новите...
Еспресо Шоу биз

Ова го може само тој! Чола успеа да направи нешто што колегите од Балканот може само да сонуваат!

Слободен печат
Интересот за концертите на Здравко Чолиќ во Белград не престанува. Влезниците за четирите настапи во најголемата сала на Балканот се продале со невидена брзина, а...
Еспресо

Драма во нашиот комшилук! Откажани концерти на Енрике Иглесиас, а организаторот избегал со еден милион евра!

Слободен печат
Планетарно популарниот музичар Енрике Инглесиас требаше да одржи концерт во Загреб на почетокот на декември, меѓутоа како што пишуваат странските медиуми, концертот е откажан поради...