Tag : концерти

Вести Ви Препорачуваме Култура

Први концерти на отворено и со маски во август: Музичарите ќе почекаат за свирки во угостителските објекти

Михаило Донев
Пандемијата со Ковид-19 ги погоди сите сектори, а со самото тоа што вирусот се пренесува лесно преку директен контакт од лице на лице, јавните собири...
Вести Свет

Повторно олеснување на мерките во Грција: Дозволено е организирање на концерти и конференции

Слободен печат
Од денеска започнува осмата фаза на укинување на рестриктивните мерки во Грција и постепеното враќање во новата нормалност со отворање на камповите за деца, дозволено...
Вести Култура

Поповиќ: Една од опциите е да започнеме со „Охридско лето“ на 4 август (ВИДЕО)

Слободен печат
Подготовките за годинашново 60. јубилејно издание на фестивалот Охридско лето започнаа веднаш по завршувањето на минатото издание, а тоа значи дека токму овој период повеќето...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Естрадата заборавена, Панчо од ДНК прашува: Дали и кога ќе се вратат концертите, претставите, фестивалите?

Васко Спасоски
И додека дел од економијата почнува да се враќа во нормала, во нашата земја музичарите, уметниците и сите оние кои живеат од и за публиката,...
Вести Култура

Арсов: МКЦ започна со музичка програма во соработка со Кино Шишка од Љубљана

Слободен печат
Младинскиот културен центар почнува со музичка програма во соработка со Кино Шишка од Љубљана. Концертите ќе се реализираат онлајн, а истите може да ги проследите...
Вести Македонија

Концерти во Куманово како поддршка за борците против Ковид-19

Слободен печат
Два концерти ќе проследат кумановци за време на полицискиот час, информираат од Општина Куманово и од НУЦК „Трајко Прокопиев” Куманово. Оркестарот на млади при НУЦК...
Вести Скопје

Град Скопје: Голема гледаност на маалските концерти на отворено на социјалните мрежи

Вчерашните маалски концерти од програмата „Култура за време на корона” побудија голем интерес, имаа одличен прием кај околните жители и постигнаа голема гледаност на социјалните...
Вести Култура Слајдер

Илиевски: На јутјуб каналот на филхармонија ги објавуваме сите наши концерти, уметноста постои заради публиката (ВИДЕО)

Слободен печат
Виктор Илиевски, директорот на Македонска филхармонија во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ потврди дека голем број концерти се одложени за јули и август. -Со голем...
Вести Македонија

СЕ ОДЛОЖУВААТ концертите на BOND, Жељко Бебек и Електрични Оргазам

Слободен печат
Со оглед на новонастанатата ситуација и мерките донесени од Владата коишто се поврзани со коронавирусот, од Аволон информираат дека мартовските концерти на BOND, Жељко Бебек...
Забава Магазин

Малума за бадијала пристигна во Грција: Му ги откажаа концертите во Солун и Атина!

Слободен печат
Поради новите мерки во Грција за превенција од коронавирусот и откажување на културни и уметнички настани со над 1.000 лица, концертите на колумбиската музичка ѕвезда...