Tag : кике сетиен

Спорт Фудбал

Сетиен: Лаутаро може да биде многу добар играч на Барса

Слободен печат
Кике Сетиен призна дека напаѓачот на Интер може да покаже многу добри перформанси во неговата Барселона. Каталонскиот клуб и натаму се поврзува со Лаутаро Мартинез...
Спорт Фудбал

Меси удри по тренерот: Кике Сетиен не знае како да триумфира во ЛШ

Слободен печат
Каталонскиот клуб доби нов удар, овој пат од првата ѕвезда на екипата и човекот кој е во центарот на случувањата во Барселона, Лионел Меси, кој...
Спорт Фудбал

Сетиен: Сакаме на теренот да ја освоиме Лигата на шампионите

Слободен печат
Тренерот на Барселона, Кике Сетиен учествуваше во видео конференција со својот тим, што се емитуваше на клупскиот канал. Неговиот клуб се подготвува да се врати...
Спорт Фудбал

Сетиен: Не се освојува шампионска титула надвор од теренот

Слободен печат
Стратегот на каталонскиот гигант не сака да заврши сезоната во најсилната шпанска „Ла Лига“ надвор од теренот. Барса до прекинот на сезоната поради пандемијата на...
Спорт Фудбал

Сигурен сум дека Меси ќе ја заврши кариерата во Барселона

Слободен печат
Барселона од почетокот на годинава е во центарот на шпанската јавност но не поради игрите на екипата туку поради матните „игри“ на управата. Честите скандали...
Спорт Фудбал

Фудбалерите на Барселона ја загубија довербата во Кике Сетиен: Тој не е човек за голем клуб

Слободен печат
Поразот од Реал Мадрид сè уште е топ тема во Барселона, а моментно на удар е тренерот Кике Сетиен кој се чини дека нема долго...
Спорт Фудбал

Сетиен ги откри причините за поразот од Реал!

Слободен печат
Во дербито од најсилното шпанско фудбалско првенство составот на Реал Мадрид на домашен терен со 2:0 ја совлада Барселона. Каталонците ги пропуштија своите шанси пред...
Спорт Фудбал

Дембеле „аут“ шест месеци, Барса има право да купи замена!

Слободен печат
Каталонскиот клуб со официјално соопштение дека Усман Дембеле денеска беше успешно опериран во Финска и ќе паузира шест месеци. Иако првично се шпекулираше дека четири...
Спорт Фудбал

Фудбалерите на Барселона тренираа со затворени очи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во пресрет на неделниот натпревар од 23. коло во најсилното шпанско фудбалско првенство и гостувањето кај Бетис, фудбалерите на Барселонаа имаа еден невообичаен тренинг. Играчите...
Спорт Фудбал

Играчите на Барселона не му „веруваат“ на Сетиен!?

Слободен печат
– Постојат некои сегменти кои играчите сеуште не ги сфатија добро или ние не ги објаснуваме добро – призна новиот тренер на Барселона, Кике Сетиен...