Нема крај на проблемите за Барселона, Кике Сетиен го тужи клубот

Кике Сетиен најави деќа ќе покрене тужба против Барселона за да ги сочува своите права според договорот кој го потпиша на почетокот од годината.

Барселона само два дена по срамниот пораз од Баерн Минхен во четвртфиналето во ЛШ од 2:8 ја извести јавноста дека Кике Сетиен повеќе нема да биде тренер и во меѓувреме на негово место го ангажира Роналд Куман.

Официјално, Сетиен отказ доби дури вчера, а денеска шпанскиот ттренер најави дека ќе го покрене тужба против Барселона.

Тој открива дека соопштението за отказот до добил дури вчера и открива дека му е соопштено дека нема да добие никаков надомест за отказот.

Според шпанските медиуми, Сетиен на суд ќе бара Барселона да му исплати четири милиони евра отштета.

Прочитајте и...  Роналдо во карантин го смени имиџот, нема да го препознаете со новата фризура (ВИДЕО)

Поврзани вести

Куп: Вардар и Работнички елиминирани, Шкендија во четвртфиналето

Слободен печат

ВИДЕО: Кога мислите дека „бродот тоне“, мотивацискиот говор на Ѓоковиќ!

Слободен печат

Заврши ракометниот карантин – продолжува Супер-лигата

Слободен печат

Клиперси и официјално имаат нов тренер

Слободен печат

Фиго: Европската премиер лига ќе го уништи фудбалот

Слободен печат

Лампард објасни зашто го пријави пензионерот Чех за Премиер лигата

Слободен печат

Остави Коментар