• кик бокс

Тодорова освои сребро на Европското кик бокс првенство во Будва

Македонските кикбоксери се враќаат со четири медали од Европското првенство за постари кадети и јуниори во Будва, Црна Гора. Миа Тодорова се закити со сребро откако во финалето во категоријата -65 кг. беше совладана од Пеливан Ајшегул (Русија) со резултат 0:3, а претходно славеше против Донета Менџики (Косово) со 3:0. Од другите натпреварувачи бронзен медал …

Тодорова освои сребро на Европското кик бокс првенство во Будва Read More »