• Извинување

Русија бара извинување од Полска поради инцидентот со амбасадорот

Русија побара формално извинување од Полска и се закани со одмазда во иднина поради протестот во понеделникот на кој амбасадорот беше полеан со црвена боја на гробиштата во Варшава, јави Ројтерс. Амбасадорот на Русија во Полска, Сергеј Андреев, беше опкружен од луѓе кои протестираа против руската инвазија на Украина додека отиде да положи цвеќе на …

Русија бара извинување од Полска поради инцидентот со амбасадорот Read More »