Tag : измамници

Вести Свет

СЗО предупредува на измамници кои ја искористуваат кризата со коронавирусот

Слободен печат
Светската здравствена организација (СЗО) денес соопшти дека криминалци се почесто се претставуваат како нејзини официјални лица во обид да украдат информации или пари од луѓето...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Лажна Грета му се јавила на Сандерс: Стани претседател на САД и работи за РУСИЈА (ВИДЕО)

Слободен печат
Руски комичари тврдат дека му се јавиле на кандидатот за претседател на демократите Берни Сандерс, преправајќи се дека се Грета Тунберг и ја понудиле нејзината...
Вести Македонија Слајдер

Нема граници за организираните групи од Бугарија и од Романија: Ало-мафијашите се јавија и во Македонија

Мирослава Бурнс
Бугарското јавно обвинителство во петокот пресретна една група „ало-измамници“. Од нив „за сефте“ се одземени еден килограм злато и 7.000 евра. Оперирале во Северна Грција,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Измамници на Фејсбук: Преку лажен профил на Игор Џамбазов барале донации

Слободен печат
На социјалната мрежа Фејсбук се појавија информации дека некој се обидува да го злоупотреби името и делото на глумецот и шоумен Игор Џамбазов. Лажниот профил...
Вести Регион

Уапсени шестмина измамници во Бугарија: Со лажни венчални листови се стекнувале со недвижнини

Слободен Печат
Во Бугарија откриена е група измамници кои со помош на лажни венчални листови се стекнувале со недвижен имот и други работи од починати лица. Полицијата...
Хроника

Измамници лажеле дека организираат семинари во Берово и Маврово

Скопската полиција поднесе кривична пријава против 31-годишниот Ќ.С. од Скопје, но и против други лица, кои се осомничени дека извршиле три измами. Полицијата тврди дека...
Хроника

Притворени измамници кои со фалсификувани документи подигале кредити

Слободен печат
СВР – Битола НК за КР – ПС Прилеп до надлежното обвинителство поднесе четири кривични пријави против десет лица, од кои за пет лица и...