Tag : истанбул

Спорт Фудбал

Рушту ја имаше одбраната на животот, го победи коронавирусот

Слободен печат
Поранешниот голман на турската репрезентација денеска е отпуштен од болница по 11. поминати денови во борба за сопствениот живот. Рушту Речбер успеа да го победи...
Останатo Спорт

Српски спортисти не сакаат да се вратат од Турција и да бидат во карантин

Слободен печат
Поголем дел од српските спортисти кои настапуваат во Турција одбиле да се вратат во татковината бидејќи задолжително треба да поминат 14 дена во самоизолација, а...
Вести Свет

Обвинителството на Истанбул подигна обвиненија против 20 лица поради убиството на Кашоги

Слободен печат
Обвинителството на Истанбул подигна обвиненија против 20 лица осомничени поради убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги во октомври 2018 година. Против 18 Саудијци покренато е...
Спорт Фудбал

Турците подготвени за големото истанбулско дерби! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
В недела (15 март) од 17.00 часот во рамките од 26. коло во најсилната турска фудбалска лига ќе се игра дербито на Стадионот „Турк Телеком“...
Свет

Поради коронавирусот авион се врати во Истанбул без патници

Бојана Нојиќ
Авион на авиокомпанијата Туркиш ерлајнс се врати денесека во Истанбул без патници, по наредба на властите во Сингапур, откако патник кој пристигна со истиот авион...
Вести Свет

Уапсен капетанот на авионот што се распадна на три дела во Истанбул

Слободен печат
Турската полиција го уапси капетанот на авионот на компанијата „Пегазус ерлајнс”, кој на почетокот од месецот излета од писта на аеродромот Сабиха Гокчен во Истанбул,...
Вести Регион

Турција ги ослободи сите обвинети за протестите од 2013 година во Истанбул

МИА Агенција
Сите 16 обвинети лица на кои им се судеше за обид за соборување на турската Влада за време на протестите за животна средина во Истанбул...
Вести Регион Слајдер

Се бројат жртвите во авионската несреќа во Истанбул: Три лица загинаа, хоспитализирани 179 лица

Слободен печат
При излетувањето на патнички авион за време на слетувањето на меѓународниот аеродром „Сабиха Ѓокчен” во Истанбул загинаа три лица, додека 179 се повредени, потврди турскиот...
Вести Регион Слајдер

КРВАВИ И ВО ШОК: Снимки од патниците во Истанбул откако се распаднал авионот (ВИДЕО)

Слободен печат
Откако патничкиот авион „боинг 737-800“ ја промаши пистата на аеродромот во Истанбул, се појавија уште неколку вознемирувачки снимки. За среќа немало настрадани, но повредени се...
Вести Ви Препорачуваме Регион

ХОРОР ВО ИСТАНБУЛ: Авион ја промашил пистата, се распаднал на два дела (ВИДЕО)

Слободен печат
Најмалку 21 лице се повредени откако денеска авион при слетувањето на истанбулскиот аеродром „Сабиха Гокчен” ја промаши пистата, се урна во поле и се распадна...