• истанбул

ВИДЕО | „Беса транс“ организирала тури во Истанбул со шест автобуси, иако имала лиценца само за четири

Автопревозникот „Беса транс“, чијшто автобус изгоре на автопатот „Струма“ во Бугарија, надвор од границите на земјава сообраќал и со шест автобуси, иако, како што соопшти министерот за транспорт и врски Благој Бочварски пред три дена на прес-конференција, агенцијата имала извод од лиценца за само четири автобуси, меѓу кои не се наоѓа опожарениот, дознава „Слободен печат“. …

ВИДЕО | „Беса транс“ организирала тури во Истанбул со шест автобуси, иако имала лиценца само за четири Read More »