• инаугурацијата

ФОТО: Девојката која зборуваше на инаугурацијата на Бајден, влезе во историјата на „Vogue“

Аманда Горман, која привлече внимание со својот настап на инаугурацијата на американскиот претседател Џо Бајден, е првата поетеса која ќе ја краси насловната страница на мајското издание на магазинот „Vogue“, а ја фотографираше познатата Ени Лејбовиц, пишува Си-Ен-Ен. Оваа 23-годишна дипломирана харвардска студентка, на насловната страница носи облека со потпис од Луј Витон, која за …

ФОТО: Девојката која зборуваше на инаугурацијата на Бајден, влезе во историјата на „Vogue“ Read More »