9.2 C
Скопје

Арбиенби ги откажа резервациите за Вашингтон во пресрет на инаугурацијата

Компанија за изнајмување станови, Арбиенби ги откажа резервациите за Вашингтон во пресрет на инаугурацијата. Денес соопшти дека ќе ги откаже и блокира сите резервации за Вашингтон во текот на неделата на инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Josephозеф Бајден, закажана за 20 јануари, пренесува Бета. 

Арбиенби ќе ги откаже резервациите за Вашингтон и периферијата во текот на неделата на инаугурацијата“, се вели во соопштението, додавајќи дека ќе блокира какви било нови резервации во тој период.

Компанијата изјави дека парите ќе им бидат вратени на оние кои веќе имаат резервации и додаде дека ќе бидат обештетени и сопствениците кои веќе ги изнајмиле своите имоти.

Одлуката беше донесена една недела по немирите во Капитол Хил, каде приврзаниците на претседателот во заминување Доналд Трамп насилно упаднаа во зградата на Конгресот, додека официјалните лица одржуваа седница за да ги потврдат резултатите од претседателските избори.

Прочитајте и...  Џонсон се радува на соработката со Бајден

 

Поврзани вести

Колхицинот се вклучува во протоколот за третман на ковид-19 во Грција

Слободен печат

Италија ќе преземе правни мерки против Фајзер и АстраЗенека поради доцнење во испораката на вакцини

Слободен печат

Белгија ќе добие 650.000 дози вакцини од АстраЗенека, наместо договорените 1,5 милиони

Слободен печат

Британскиот вид на коронавирусот откриен и во Словенија, заразен маж од Косово

Слободен печат

Франција веројатно ќе мора да влезе во трет карантин

Слободен печат

Египет денеска почна со вакцинација против коронавирус со кинеската вакцина на Синофарм

Слободен печат

Остави Коментар