Tag : ифтар

Вести Македонија Слајдер

Заев: Зекири се заразил на ифтар кај неговиот брат

Слободен печат
На денешната прес-конференција лидерот на СДСМ одговори на новинарско прашање за заразувањето на потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири и директорката на УЈП, Сања Лукаревска со...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Проф. Д-р Пановски: Во време на Ковид-19, тезата „еден будала може да расипе 1000 луѓе“ е реалност

Слободен печат
Се согласувам со препораката маски да се носат, но гледам дека тоа не се почитува во целост. Сметам дека населението се умори од мерките и...
Вести Македонија

Смаиловиќ: Расте бројот на граѓани на кои им е потребна хуманитарна помош

Бојана Нојиќ
Зголемен е бројот на луѓе на кои им е потребна хуманитарна помош. Во периодов не помагаме само на социјални случаи туку  и на семејства кои...
Вести Скопје

Градоначалникот Богоев присуствуваше на ифтар во Нерези

Слободен печат
Градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев, вчеравечер заедно со дел од членовите при Советот, беше на ифтар вечерата за верниците од исламска вероисповед во Долно...
Вести Македонија

Традиционален ифтар на општина Бурса во Турската чаршија во Скопје

Слободен печат
Стотици граѓани се собраа на традиционалниот ифтар на градската општина на турскиот град Бурса, заедно со Хуманитарната организација Ел Хилал од Скопје, пред џамијата Мурат...
Вести Македонија

Заев и Рама на ифтарска вечера кај босанскиот премиер Звиздиќ

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев присуствуваше на ифтарска вечера кај претседавачот на Советот на министри на БиХ, на која беше и албанскиот премиер Еди Рама. Заев на...