Tag : хотел

Вести Македонија

Хотелиерите стартуваат со работа по КОВИД протокол

Слободен печат
Стапи во сила протоколот според кој од денеска хотелите повторно може да примаат гости. Хотелските капацитети беа затворени со мерките за спречување на ширењето на...
Вести Македонија

ОЈО Скопје предложи парична казна за хотел во Скопје кој работел и покрај забраните

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје денеска поднесе предлог за издавање казнен налог против едно физичко и едно правно лице заради сторено...
Вести Регион

Грчкото министерство за туризам бара хотели и туристички објекти за карантин

Слободен печат
Министерството за туризам на Грција објави повик за закуп на хотели и туристички објекти во целата земја, кои во текот на сезоната ќе бидат пренаменети...
Вести Регион

Грчки епидемиолог: Хотелот нема да биде затворен и да се појави турист заразен со коронавирус

Слободен печат
Доколку во хотел или во туристички објект се појави позитивен случај на Ковид-19, хотелот ќе продолжи да функционира и нема да биде ставен во карантин,...
Вести Економија

Грција ќе ги покрива трошоците за карантин од Ковид-19 на туристите

Слободен печат
Доколку се појави позитивен случај кај турист додека престојува на одмор во Грција, ќе биде сместен во хотел карантин, а трошокот ќе биде на товар...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Наша повратничка во карантин: Полицајците ми рекоа ако имаш врски утре ќе дојдат да те земат

Михаило Донев
По објавата на Слободен печат за патешествието на 92 Македонци кои се вратиле од работа на брод во Америка и биле сместени во државен карантин...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Им прекипе во карантинот на Водно: Или тестирајте не, или пуштете не дома!

Мирослава Бурнс
Четиринаесет македонски граѓани кои се вратиле од Алјаска во Македонија и биле ставени во државен карантин на средно Водно во хотел, бараат да бидат тестирани...
Вести Македонија

Уште 26 лица сместени во хотелот „Молика”, капацитетот исполнет

Слободен печат
Во хотелот „Молика” на Пелистер синоќа пристигнала уште една група од 26 лица за претстој во државен карантин. Од АД ЕСМ, кој стопанисува во овој...
Вести Економија

Казината и автомат клубовите ќе ги задржат сите вработени

Слободен печат
Вработените воопшто не треба да се грижат за своите работни места, за задржување на секој вработен ќе се бориме до крајот на кризата, се вели...
Вести Македонија

Во хотелот „Монтенегро” кај Велес во изолација се 42 македонски граѓани

Слободен печат
Во хотелот „Монтенегро” кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во земјава...