• гробница

Во двор од куќа во Ел Салвадор откриена масовна гробница на убиени жени

Властите во Ел Салвадор почнаа со ископување на тајна гробница зад домот на поранешниот детектив, бидејќи се верува дека таму биле закопани околу 40 тела од кои повеќето се женски. Досега се откриени остатоци од најмалку 24 лица на имотот на куќата во општина Чалчуапа, на околу 78 километри северозападно од главниот град Сан Салвадор, јави „Гардијан”. Ексхумацијата на телата може …

Во двор од куќа во Ел Салвадор откриена масовна гробница на убиени жени Read More »