4 C
Скопје

Tag : горива

Вести Ви Препорачуваме Економија

Уредбата со која се зголеми цената на горивата ќе стане закон

Весна Дамчевска
Стокмени се измените и дополнувањата на Законот за акцизи со кои и понатаму ќе важи зголемувањето на акцизата за бензините, дизелот и екстра лесното масло,...
Вести Економија

ЕУРОСУПЕР БС-95 поскапува за половина денар по литар, цените на останатите горива се непроменети

Слободен печат
Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за...
Вести Економија

Од ноќеска на полноќ: Екстра лесното масло за домаќинство поевтинува за пола денар по литар

Слободен печат
Цената на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) од ноќеска на полноќ се намалува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува...
Вести Економија

Горивата на полноќ поскапуваат до денар и половина за литар

Слободен печат
Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар до денар и половина за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши...
Вести Економија

Горивата поскапуваат за половина денар по литар

Слободен печат
Горивата од ноќеска на полноќ поскапуват за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните...
Вести Економија

Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот поевтинува

Слободен печат
Со најновата одлука на РКЕ горивата во земјава добиваат нови цени во малопродажба од ноќеска на полноќ. Пресметките на регулаторите дефинираа поскапување на бензините за...
Вести Економија

РКЕ со одлука да се намали малопродажната цена на горивата

Слободен печат
Според најновите пресметки на регулаторот кои се базираат врз светските движења на цените на нафтените деривати, а кои изминатиот период забележаа просечен пад од 1,61...
Вести Економија

Неделава поскапи горива за половина до еден денар

Слободен печат
Цените на горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина до еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Со одлуката се врши...
Вести Економија

Незначителна корекција во цената на горивата за следните седум дена

Слободен печат
Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со Одлуката од 29.06.2020 година и со тоа...
Вести Економија

Малопродажната цена на горивата расте за половина денар

Слободен печат
РКЕ одлучи цената на горивата од ноќеска на полноќ да се зголеми за половина денар по литар, откако претходно на светските пазари за навта на неделно...