Ролан Гарос: Вилијамс елиминирана, Медведев закажа дуел со Циципас

Денеска во женска конкуренција тенисерката од Казахстан, Елена Рибакина ја оствари можеби нејзината најголема победа во кариерата совладувајќи ја Серена Вилијамс во четвртото коло на грен слем турнирот „Ролан Гарос“. Рибакина успеа за еден час и 20 минути игра со резултат 2:0 по сетови 6:3 и 7:5 да ја елиминира Американката Вилијамс. Противник на Рибакина …

Ролан Гарос: Вилијамс елиминирана, Медведев закажа дуел со Циципас Read More »