20.8 C
Скопје

Tag : Документи

Вести Македонија

Системот за лични документи нема да биде во функција неколку дена

Слободен печат
Поради миграција во нов систем, од 23.6.2021 година (среда) започнувајќи од 21 часот, заклучно со 27.6.2021 година (недела-до 21 часот) нема да биде во функција...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Збогум чекање на шалтери, ќе се закажуваат венчавки онлајн!

Институциите нема веќе да ви бараат лична карта, извод од матична книга на родените или имотен лист кога ќе одите да вадите нови документи. Владата...
Вести Македонија

МВР со важна информација до граѓаните: Нема прием и издавање на лични документи од 11 до 15 јуни

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија, ги информира граѓаните дека поради надградба на системот за лични документи, од  11. 06. 2021 година (петок)...
Вести Македонија Слајдер

Почина 19-годишниот Тони Сали кој цела деценија водеше битка за да добие Извод и здравствена книшка

Слободен печат
Матурантот Тони Сали, кој цела деценија водеше битка со Управата за водење матични книги за добие матичен број и Извод на родени, почина завчера на...
Вести Регион Слајдер

Четворица уапсени во Грција за фалсификување документи, откриени пасоши меѓу кои и македонски

МИА Агенција
Грчката полиција уапси четири лица, странски државјани за поседување пасоши и патни исправи што им припаѓаат на трети лица и за фалсификување документи со цел...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Измамената принцеза Дијана: Интервју добиено со лажни документи за абортус на кралската дадилка

Слободен печат
Принцезата Дајана наводно била изманипулирана со лажни документи за абортус на кралската дадилка Тиги Леџ-Бурк, за да го даде интервјуто во 1995 година, кое до...
Вести Свет

Бајден им порача на имигрантите да не доаѓаат во САД без документи

Слободен печат
Американскиот претседател, Џо Бајден, порача имигрантите кои имаат намера да влезат во САД без документи да „не доаѓаат” и дека сите возрасни ќе бидат вратени...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Патни исправи со новото уставно име ќе се издаваат од 1 јули оваа година, постоечките ќе важат најдоцна до 12 февруари во 2024 година

Слободен печат
Од 1 јули оваа година ќе започне издавањето на новите патни исправи за државјаните на земјава со новото уставно име, се предвидува меѓу другото во...
Магазин Магазин слајдер Ретро Сцена

Со лажни документи ја принудиле да зборува – Покрената истрага за интервјуто на Дијана од пред 25 години!

Слободен печат
Во „BBC“ моментално се спроведува голема истрага поради интервјуто која покојната Дијана пред 25 години му го дала на Мартин Башир. Тој успеал да ја...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Фин КЕН документи : Банкари испрале 2.000 милијарди долари на мафијаши, на олигарси и на терористи

Митко Билјаноски
Документи за проток на 2 билиони долари преку сомнителни трансакции низ финансискиот систем на САД протекоа преку меѓународна група новинари. Протечените материјали се однесуваат на...