Tag : дизел

Вести Економија

Од ноќеска горивата со нови цени

Слободен печат
Регулаторна го објави новиот ценовник за нафтените деривати во земјава. Според одлуката на регулаторите за неделава ќе има само мала корекција во цените. Од ноќеска ќе...
Вести Економија Слајдер

Од полноќ поевтинуваат горивата од два до четири денари за литар

Слободен печат
Горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за два до четири денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување...
Вести Економија Слајдер

Цената на дизелот иста, бензинот поскапува за половина денар

Слободен печат
Бензините поскапуваат за половина денар, цената на дизелот останува иста, а за половина денар поевтинува екстра лесното  масло за домаќинствата од ноќеска на полноќ, одлучи...
Вести Економија

Од ноќеска на полноќ ќе се точи поевтино гориво

Слободен печат
Регулаторната комисија за енергетика одлучи да ги намали цените на нафтените деривати и со новите измени се предвидува поевтинување и на дизелот и на бензините....
Вести Економија

Одлична вест за возачите – горивата со рекорден пад на цените!

Слободен печат
Од ноќеска на полноќ граѓаните ќе точат гориво по нови значително пониски цени откако на денешната редовна седница РКЕ одлучи да ја коригира цената на горивата согласно...
Вести Економија

Цената на бензините без промена, поевтинува дизелот

Слободен печат
Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ поевитнуваат за 1,5 денари, цената на бензините останува непроменета, одлучи Регулаторната комисија за енергетика....
Вести Економија

ГЕРМАНЦИТЕ СЕ ОСЛОБОДУВААТ ОД 350.000 ДИЗЕЛИ: „Сите ми кажуваат, испрати ги на Балканот“

Слободен печат
По скандалот со Фолксваген во кој беше откриено дека компанијата мамела со податоците за емисијата на јаглерод диоксид на повеќе од 11 милиони дизел возила,...
Вести Економија

„Континентал” до 2028 година ќе укине 5.040 работни места низ светот

Слободен печат
Германскиот производител на автомобилски мотори „Континентал” соопшти дека ќа го намали своето производство заради тоа што построгите правила за емисијата на штетни гасови ќе може...
Вести Економија

Бензините со повисоки цени за половина денар, дизелот останува непроменет

Слободен печат
Цените на ЕУРОСУПЕР 95 и ЕУРОСУПЕР 98 се зголемуваат за половина денар, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство остануваат со непроменети цени, објави...
Вести Економија

Без значајни промени во цената на горивата

Слободен печат
Регулаторната комисија за енергетика ја соопшти својата одлука во врска со цените на горивата, кои ќе важат од полноќ. Имено цените на горивата остануваат исти,...