Tag : дизел

Вести Економија

Цената на бензините без промена, поевтинува дизелот

Слободен печат
Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ поевитнуваат за 1,5 денари, цената на бензините останува непроменета, одлучи Регулаторната комисија за енергетика....
Вести Економија

ГЕРМАНЦИТЕ СЕ ОСЛОБОДУВААТ ОД 350.000 ДИЗЕЛИ: „Сите ми кажуваат, испрати ги на Балканот“

Слободен печат
По скандалот со Фолксваген во кој беше откриено дека компанијата мамела со податоците за емисијата на јаглерод диоксид на повеќе од 11 милиони дизел возила,...
Вести Економија

„Континентал” до 2028 година ќе укине 5.040 работни места низ светот

Слободен печат
Германскиот производител на автомобилски мотори „Континентал” соопшти дека ќа го намали своето производство заради тоа што построгите правила за емисијата на штетни гасови ќе може...
Вести Економија

Бензините со повисоки цени за половина денар, дизелот останува непроменет

Слободен печат
Цените на ЕУРОСУПЕР 95 и ЕУРОСУПЕР 98 се зголемуваат за половина денар, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство остануваат со непроменети цени, објави...
Вести Економија

Без значајни промени во цената на горивата

Слободен печат
Регулаторната комисија за енергетика ја соопшти својата одлука во врска со цените на горивата, кои ќе важат од полноќ. Имено цените на горивата остануваат исти,...
Вести Економија

Оваа недела ќе точиме поевтини горива

Слободен печат
После минатонеделното поскапување, Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука да ги поевтини горивата за еден денар. Па така, од ноќеска на полноќ за литар Еуросупер...
Автомагазин Магазин

ЈАПОНИЈА ЈА СТОПИРА ПРОДАЖБАТА НА ДИЗЕЛИ: Од 2021 година, само електрични модели во Европа

Слободен печат
Јапонската автомобилска компанија „Хонда Моторс“ објави дека ќе престане да ги продава сите свои дизел возила во Европа до 2021 година во корист на моделите...
Вести Економија

Поскапуваа горивата: Погледнете кои се новите цени!

Слободен печат
Ноќеска на полноќ ќе возиме со поскапи горива за половина, односно за еден денар по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Цената на ЕУРОСУПЕР-98 се...
Вести Економија

Кога ќе точите гориво зависи од вас: Нови цени од полноќ!

Слободен печат
Бензинот Еуросупер БС – 95 поевтинува за половина денар, а за тој износ поскапуваат дизелот и екстра лесното масло за домаќинства од ноќеска на полноќ,...
Вести Свет

Иран повторно заплени танкер со нафта

Слободен печат
Иранската морнарица заплени број кој наводно шверцувал нафтени деривати во Персискиот залив. Притворение се и 12 членови на посадата на бродот која е од Филипини,...