12.8 C
Скопје

Tag : бројот

Вести Регион Слајдер

Србија и Црна Гора се први во Европа по бројот на лично оружје

Слободен печат
САД се први во светот според бројот на огнено оружје, со дури 120,5 оружја на сто жители, според извештајот на независната организација „Преглед на светското...
Вести Македонија

Висок процент на позитивни од бројот на тестирани во Кичево

МИА Агенција
Последните десетина дена во Кичево е забележливо, дека бројот на новозаболени од Ковид-19 во однос на тестирани е над републичкиот просек и се движи од...
Вести Свет Слајдер

Во Индија уште еден црн рекорд по бројот на новозаразени

МИА Агенција
Индија повторно собори црн дневен рекорд по бројот на новозаразени со коронавирус, кој исто така е и негативен светски рекорд – регистрирани се 386.452 случаи, а починале...
Свет

Индија го собори рекордот според бројот на инфицирани во еден ден -314.835 случаи

Слободен печат
Индија денеска со регистрирани 314.835 случаи на инфицирани со коронаворус во еден ден го забележа најцрниот рекорд не само во оваа  најнаселена земја во светот,...
Вести Свет

Трет ден по ред во Франција расте бројот на новозаразени со Ковид-19

МИА Агенција
Трет ден по ред, бројот на нови случаи на коронавирус се зголемува во Франција, а министерот за здравство, Оливие Веран, предупредува дека тој тренд не...
Вести Македонија

Намален бројот на склучени бракови за време на пандемијата

МИА Агенција
Голем е бројот на граѓани кои годинава не ја крунисаа својата љубов со брак поради пандемијата на коронавирусот што трае повеќе од десет месеци. Со...
Вести Македонија Слајдер

Царовска: Со интеграцијата се намалува бројот на предмети, а се зголемува квалитетот на учење

МИА Агенција
Концептот на основно образование е македонски концепт што ќе се имплементира во нашата држава. Обемот на предмети се намалува, но квалитетот на учење, затоа што...
Вести Македонија Слајдер

Бројот на новозаболени од Ковид-19 дневно се уште трицифрен

МИА Агенција
Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.848 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починати се двајца пациенти,...
Вести Македонија

Расте бројот на заболени од Ковид-19 во Крива Паланка

МИА Агенција
По појавата на четири нови случаи со Ковид-19 за една недела на подрачјето на Крива Паланка, со што бројот на активни случаи достигна 15, Општинскиот...
Вести Македонија

Филипче: Се намалува бројот на хоспитализирани со Ковид-19

Во изминатите 24 часа се регистрирани околу 130 нови заболени со коронавирусот, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче, потенцирајќи дека се намалува бројот на...