Tag : брентфорд

Спорт Фудбал

Голема грешка на голманот, среќен гол од пола терен! (ВИДЕО)

„Петардата“ на Брентфорд на гостувањето кај Хал не е тоа што се зборува во англискиот фудбалски Чемпионшип. Натпреварот на отворањето од 30. коло во вториот...