Tag : браќа

Вести Македонија Слајдер

Жал во Кавадарци: Почина и дедото на браќата од Кавадарци кои ја загубија битката со ковид-19

Слободен печат
На ковид одделение во Кавадарци починал дедото на двете момчиња кои претходно починаа на Инфективната клиника. Оваа информација дополнително ја растревожи Тиквешијата, откако претходно ја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

По три брака, атрактивната холивудска актерка има нова љубов

Слободен печат
Веќе неколку месеци американските медиуми се обидуваат да дојдат до информации за новиот партнер на атрактивната холивудска актерка и поранешна Бонд девојка Хали Бери, а...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Анџелина Џоли меѓу двата брака се забавуваше со жена со која за малку не се омажи, еве како изгледа таа денес (ФОТО)

Слободен печат
Анџелина Џоли, освен како славна глумица, сите ја знаат и по пропаднатиот брак со Бред Пит, но малкумина се сеќаваат дека таа еднаш одамна беше...
Вести Македонија Слајдер

Борисов најави донација на скафандери за браќата во Македонија (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Бугарскиот премиер Бојко Борисов најави дека ќе испрати стотина парчиња заштитна облека (скафандери) за Северна Македонија, јавува БГНЕС. – Нарачав да се испратат стотина скафандери...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Браќа во гаражата имаат речиси 18.000 средства за дезинфекција, а не можат да ги продадат (ВИДЕО)

Слободен печат
Браќата Мет и Ноа Калвин признале во интервју за Њујорк тајмс дека ги купиле сите средства за дезинфекција на раце и антибактериски марамици кои можеле...
Вести Свет Слајдер

Вилијам: Не можам веќе да го поддржувам Хари

Слободен печат
Цел живот го поддржував брат ми, но веќе не можам, рече принцот Вилијам во првата изјава откако принцот Хари и неговата сопруга Меган одлучија да...
Забава Магазин

Браќа близнаци кои се ожениле со сестри близначки имаат деца кои неверојатно си личат (ФОТО)

Слободен печат
На фотографијата можете да видите двајца браќа близнаци кои се ожениле со сестри кои исто така биле близначки. И двата пара имаат дете, а нивните...
Еспресо Шоу биз

Нема да си верувате на очите: Погледнете како изгледаат браќата на Јелена Карлеуша (ФОТО)

Слободен печат
Јелена Карлеуша, иако нема никакви тајни, ретко кога во јавноста зборувала и ги спомнувала своите полубраќа. Малкумина знаат дека пејачката има два полубраќа од вториот...
Вести Регион

Под урнатините на хотел заробени браќа: Барале помош, но сега не одговараат на повиците

Слободен печат
Во серијата земјотреси кои ја зафатија Албанија, во Драч се урна и еден хотел, а постои сомнеж дека под урнатините се заробени браќа од Косово....
Вести Свет

ПРВО АПСЕЊЕ ВО АВСТРИЈА ЗА ПУШЕЊЕ: Браќа запалиле цигари во угостителски објект, па морала да интервенира и полицијата

Слободен печат
Во Австрија од 1 ноември на сила стапи забрана за пушење во сите угостителски објекти, а само неколку дена од примената на Законот е забележано...