• биљал касами

Заев за „Слободен печат“: За одлуките од средбата со Мицкоски се координирав со Ахмети и Касами

Од Движењето Беса за „Слободен печат“, потврдуват дека премиерот Зоран Заев се консултирал со претседателот на Движењето БЕСА, Билал Касами, за одлуките од средбата со Мицкоски. – За време на состанокот со Мицкоски, премиерот Зоран Заев разговарал со претседателот Касами и го информираше и консултираше за донесените одлуки – рече пратеникот на Движењето БЕСА, Скендер …

Заев за „Слободен печат“: За одлуките од средбата со Мицкоски се координирав со Ахмети и Касами Read More »