Tag : биљал касами

Вести Македонија

Реакција на „Твоја Партија“: Субвенционирање на вработувања по националност е дискриминација

Слободен печат
„Твоја Партија“ остро ги осудува изјавите од првиот вицепремиер Артан Груби и на министерот за економија Крешник Бектеши за субвенционирање на приватни компании кои ќе...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Лиса Шаќири со пост за Груби и Касами: Престанете да нѐ омаловажувате и прикажувате како помалку квалитетен кадар од другите

Слободен печат
Лиса Баута Шаќири посвети пост на Фејсбук за вицепремиерот Артан Груби, како реакција на неговите најави за субвенционирање приватни фирми за вработување на Албанци и...
Вести Македонија Слајдер

Касами нема да оди на средба со Ахмети, предлага модел на средби меѓу албанските партии

Слободен печат
Лидерот на движењето Беса Билал Касами нема да присуствува на утрешната средба иницирана од претседателот на ДУИ Али Ахмети, по повод годишнината од потпишување на...
Вести Македонија Слајдер

Ахмети оствари средба со Касами: Се согласивме да ги продолжиме нашите напори за евроатлантскиот пат на земјата

Слободен печат
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска оствари средба со претседателот на Движењето „Беса“, Билал Касами, а на својот „Фејсбук“ профил откри за што разговарале. –...
Вести Избори 2020

Заев од Тетово: За шест години да го затвориме преговарачкиот процес и да бидеме полноправна членка на ЕУ

Слободен печат
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на Движењето БЕСА, Биљал Касами одржаа заедничка прес-конференција во Тетово, на која ги истакнаа предлозите во поглед на интергацијата во...
Вести Избори 2020

Касами: Дојдено е времето ДУИ да оди во опозиција

Слободен печат
Биљал Касами, лидерот на движењето Беса и носител на листата на коалицијата „Можеме” за Шестата изборна единица, вечерва се обрати на собири во населбата Ново...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Касами: Да не се трга од партискиот, туку од општиот интерес – Ако не јуни или август, избори во јули

Слободен печат
Дебатата кај претседателот беше многу долга и жешка. Некои од лидерите кои седнаа на главната маса не се спремни да се соочат со ситуацијата дека...
Вести Македонија

И Беса бара одлагање на изборите

Слободен печат
Лидерот на Движењето Беса, Билал Касами вели дека здравјето на граѓаните во овие моменти е побитно од секоја политичка калкулација, и затоа во име на...
Вести Македонија Слајдер

Касами од Вашингтон: САД ја поддржуваат предизборната коалиција СДСМ – Беса

МИА
Лидерот на Движењето Беса, Билал Касами, деновиве е во посета на Вашингтон каде реализираше средби со високи официјални лица од Конгресот и Стејт департментот. Касами...
MacedonianAlbanian