16 C
Скопје

Tag : ана винтур

Забава Магазин Магазин слајдер

Мет Гала: Потврдено одржувањето на најпрестижниот моден настан во 2021 година

Слободен печат
Официјално е потврдено, овогодинешната Мет Гала, најпрестижното модно случување, сепак ќе биде одржано, и покрај пандемијата на коронавирусот. Големиот моден настан досега секоја година беше...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Крај по 16 години брак: Првата дама на модниот свет Ана Винтур е повторно сама!

Слободен Печат
По цели 20 години поминати заедно, од кои 16 во брак, главната уредничка на американското издание на „Модната Библија“, Вог, Ана Винтур и американскиот пионер...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најмоќната жена во светот на модата Ана Винтур: Во мојата гардероба нема место за флуоресцентни бои

Слободен Печат
Модните дизајнери честопати во последен момент ги менуваат своите колекции поради нејзин коментар, што доволно зборува за тоа колку ја ценат или колку се плашат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Автобиографско дело на Андре Леон Тели – Имам 71 година, време е да се дознае вистината за Ана Винтур

Слободен печат
Поранешниот главен помошник на Ана Винтур (70), позната како „мајка на модата“ и главна уредничка на американскиот моден магазин „Вог“, Андре Леон Тели (71), објави...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Жените ги гледала секогаш како сопернички: Патот до славата на Ана Винтур!

Слободен Печат
Изолацијата изненади со многу неоткриени таленти од страна на славните дами. Една која посебно западна во окото на јавноста е уредничката на американскиот „Vogue“ Ана...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Синоќа за првпат во историјата се одржа виртуелна Мет гала (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Целиот свет е на удар од пандемијата на коронавирусот, а голем удар заработија и различните бизниси во светот. Како што се очекуваше, и модната индустрија...
Еспресо Мода

Ана Винтур советува кои парчиња облека ЗАДОЛЖИТЕЛНО да ги зачуваме и за наредната сезона!

Слободен Печат
Славната модна уредничка Ана Винтур, ги следеше најдобрите модни ревии за пролет/лето 2020 година во прв ред, еве што одвои таа! Кога Ана Винтур дава...
Еспресо Мода

Ни АНА ВИНТУР ни ВИКТОРИЈА БЕКАМ: Оваа жена е моментално НАЈМОЌНА во светот на модата

Слободен печат
Анализирани се податоците од околу пет милиони корисници, а на врвот на листата се најде едно име на кое не сме навикнати да го гледаме...