20 C
Скопје

Tag : Агенција за храна

Вести Свет Слајдер

ФДА: Вирусот не се пренесува преку амбалажа

Слободен печат
Американската Агенција за храна и лекови (ФДА)  денеска на граѓаните им порача дека не е потребно да ја мијат и бришат амбалажите од храната што...
Вести Економија

Се бара пласман за околу 8 илјади јагниња во Дебар

Слободен печат
Поради карантинот и мерките за безбедност околу осум илјади јагниња од Дебар останаа непродадени. Одгледувачите апелираат или да се отвори брз пласман или да се...
Вести Македонија

Агенцијата за храна и ветеринарство ќе поднесе кривична против Трипуновски

Слободен печат
Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) ќе поднесе кривична пријава против дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски, доколку, како што соопшти...
Вести Македонија

Агенција за храна: Нема нови случаи на антракс

МИА Агенција
Сите потребни мерки за справување со болеста антракс во селото Долно Строгомиште во Кичевско се преземени. Засега болеста е детектирана само кај едно одледувалиште, а...