• почина

Почина познатиот британски пејач Роџер Витакер

Еден од најпознатите британски пејачи на фолк музика, Роџер Витакер, почина на 87-годишна возраст. Во соопштението на неговото семејство се наведува дека уметникот починал на 13 септември во болница во јужна Франција, пишува „Дејли меил“ (Dailymail). “Роџер беше култен уметник, прекрасен сопруг и татко. Тој допре многу срца со својата музика и секогаш ќе живее во …

Почина познатиот британски пејач Роџер Витакер Read More »