• посета

Албанскиот претседател Бегај утре во дводневна посета на Косово

Албанскиот претседател Бајрам Бегај на покана на неговата косовска колешка Вјоса Османи- Садриу, утре ќе отпатува во дводневна официјална посета на Косово, соопштија од неговиот кабинет. Со сите државнички почести тој на свечена церемонија ќе биде пречекан од домаќинката, по што ќе имаат средба во четири очи а веднаш потоа следува средба на делегациите на …

Албанскиот претседател Бегај утре во дводневна посета на Косово Read More »